Майстерня "Плетіння з рослинних матеріалів" підпорядковується кафедрі теорії та методики навчання технологій, що на технолого-педагогічному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Початком своєї роботи майстерня завдячує творчості викладача Терещука Івана Яковича, який прийшов на викладацьку роботу маючи за плечима чималий педагогічний стаж та звання вчителя-методиста, Відмінника освіти України. У роботі зі студентами Іван Якович розпочав освоення нового для факультету виду діяльності - ремесла плетіння. Матеріали з якими починалась робота майстерні були: комиш, рогіз та житня соломка. Студенти швидко освоїли та вподобали це заняття, адже воно не вимагає надмірних зусиль, а навпаки - діє заспокійливо.
Як і будь-який майстер Іван Якович має і своїх учнів та послідовників. Впродовж довгого часу з ним працював, та навчав ремеслу студентів Бербец Віталій Васильович, потім Крутченко Лілія Володимирівна. Кожен з майстрів вносив у розвиток цього ремесла на факультеті щось своє, Іван якович - оригінальні форми і конструкції плетених виробів, Віталій Васильович - технологічні нюанси плетіння (під"єднання стебел, з"єднання деталей), Лілія Володимирівна - по новому підійшла до оздоблення і естетичного оформлення плетених виробів. Взаемодоповнююча праця майстрів дає і свої результати. Про це говорять неодноразові виставки, в яких майстерня разом із майстрами і студентами приймає участь не лише в межах факультету чи університету, а і міста.
На нашому сайті Ви знайдете корисну інформаію як про саме ремесло так і про нашу майстерню і її майстрів. Крім того, можете ознайомитись з роботами майстрів та студентів у нашій фотогалереї, взяти участь в обговоренні проблемних питань на форумі, а також залишити свій відгук чи поділитись враженнями у нашій гостьовій книзі.
Робота в майстерні завжди кипить, студенти однаково люблять працювати як із комишем так і з соломкою. Проте, комиш даеться легше студентам, оскільки не вимагае стільки терпіння і уваги, і сама технологія плетіння є досить таки простою.
Студенти із задоволенням приходять до майстерні і у позаурочний час, доплітають свої вироби, дізнаються про якісь хитрощі ремесла від майстрів, дуже часто використовують плетені вироби у художній самодіяльності.